У період з 14 по 18 липня 2014 року представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відвідали Університет Манчестера в рамках ознайомчого проекту UA/022014/IHE02, координатором якого виступає Університет Манчестера (Великобританія) в рамках фінансування Британською Радою в Україні.
У рамках програми інтернаціоналізації вищої освіти Британська Рада в Україні провела конкурс заявок від вищих навчальних закладів на отримання дослідницьких грантів. До участі були запрошені ВНЗ України та Великобританії, які зацікавлені у розвитку партнерських відносин у сфері енергетики (включаючи видобуток нафти та газу, зокрема нетрадиційного газу та сланцевого газу, а також відновлювальні джерела енергії).
Програма візиту українських учених до Манчестерського університету була в основному зосереджена на науково-технічних аспектах розробки покладів нетрадиційного газу в України, проте ними не обмежувалась. Британський координатор проекту проф. Кевін Тейлор як керівник школи наук про Землю, атмосферу та навколишнє середовище забезпечив інтенсивний графік зустрічей, обмін науковими та інженерними досягненнями, ознайомлення з матеріальною базою університету. Від ІФНТУНГ у візиті взяли участь директор Науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики і екології доц.Карпаш М.О. та доцент кафедри технічної діагностики та моніторингу Тацакович Н.Л.
У результаті візиту намічено такі основі форми та напрямки співпраці:
в галузі освіти: взаємні стажування студентів, академічні обміни викладачів, запровадження програми подвійних дипломів тощо;
наука: спільні наукові публікації, участь у конференціях, виконання спільних наукових досліджень за програмою Horizon 2020, надання послуг компаніям нафтогазового профілю, що діють в Україні.
Планується, що на початковому етапі тематика співпраці буде присвячена всілякому забезпеченню розроблення покладів газу нетрадиційного походження, у першу чергу, в межах Олеської площі – оцінка початкового стану навколишнього середовища до початку робіт; оцінка та уточнення запасів на підставі геологічних даних, дослідження порід та їх оцінка їх газоносності; оцінювання ризиків для життя та здоров’я людей, навколишнього середовища тощо.
Восени поточного року запланований візит групи вчених з Манчестерського університету до Івано-Франківська з метою уточнення плану дій щодо співпраці та розширення мережі контактів між українськими та британськими ученими.