Лекція пана Андрія була спрямована на огляд нових викликів і можливостей, які виникають в процесі «зеленої» трансформації та відбудови енергетики України. Окрім питання спорудження та приєднання сонячних електростанцій, де компанія СТЕМ СОЛАР є одним з лідерів на Прикарпатті, студенти і викладачі ознайомились з надзвичайно цікавою темою устаткування зберігання енергії (технічний і економічний аспект). Технічне рішення даної проблематики є одним із ключів досягнення високого рівня використання відновлюваної енергії (енергія сонця та вітру) в мережі, оскільки дозволить накопичувати електроенергію та використовувати її пізніше. Також такі накопичувачі дозволяють значно підвищити стійкість та гнучкість енергосистеми та стати учасником балансуючого ринку електроенергії.

Компанія СТЕМ СОЛАР працює над проектом однієї з перших систем зберігання енергії на теренах заходу України. В процесі зустрічі обговорювались питання механізмів ефективного прогнозування роботи СЕС і реальної деградації фотоелектричних модулів на станціях з досвіду компаній. Цікавим для здобувачів освіти було обговорення долі «зеленого тарифу» в майбутньому, рівня оплати праці фахівців з проектування і монтажу СЕС та можливості стажування в компанії з подальшою перспективою працевлаштування.

Кафедра ЕМТД і студенти надзвичайно вдячні пану Андрію Проніну та компанії СТЕМ СОЛАР за надзвичайно цікаву і корисну зустріч, сподіваємось на подальшу взаємовигідну співпрацю!