Даний захід відбувався в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (далі – проєкт FEER). Даний проєкт виконує Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), а також

Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). Ціллю заходу є розвиток кваліфікаційних можливостей працівників та молодих спеціалістів, орієнтованих на ринок з акцентом на енергоефективність.

В рамках тренінгу викладачі кафедри ЕМТД ознайомились з навчальною програмою «Монтаж теплових насосів», в якої немає україномовних аналогів. Дані навчальні матеріали будуть використані під час підготовки фахівців освітніх програм «Інженерія відновлюваної енергетики» і «Енергетичний менеджмент».

Пізнавальним було представлення досвіду Австрії, щодо максимального заміщення тепловими насосами джерел тепла на базі викопного палива, та поєднання теплових насосів і фотоелектричних станцій. Також цікавою була презентація стратегії енергетичного переходу федеральної землі Тіроль до 2050 року на кліматично нейтральний регіон. В цій стратегії, розробленій університетом Інсбрука, теплові насоси відіграють дуже важливу роль.

Також, в рамках дискусії між викладачами закладів вищої і передвищої освіти, що доєдналися до тренінгу, було піднято проблему технічного забезпечення закладів освіти навчальними стендами щодо вивчення принципів дії і монтажу теплонасосних систем. Відповідно, великі надії і сподівання учасники тренінгу покладають на технічну допомогу з боку проєкту.

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?