У період з 22 по 24 квітня 2015 року на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася українська технологічна ярмарка  в рамках проекту HUSKROUA/1101/194 «Транскордонна інноваційна мережа для трансферу технологій», що фінансується Європейським Союзом . У рамках технологічної ярмарки були представлені як власне європейський досвід, так і українські реалії, досвід успішних університетських старапів. Особливий інтерес становили доповіді про управління проектами інноваційних підприємств (Технічний університет Кошице, Словаччина), європейський досвід у створенні стартапів та інкубації бізнесу (Університет Мішкольца, Угорщина) та комерціалізацію технологій, розроблених в університетах  (Північний університетський центр Бая Маре Технічного університету Клуж-Напока, Румунія). Загалом буде представлено близько 20 технологій, готових до впровадження. Актуальними для вітчизняних навчальних закладів є доповіді різноманітного спрямування від української групи виконання проекту щодо інтелектуальної власності, підготовки описів технологій, оцінювання інвестиційної привабливості технологій, складання та подання презентацій тощо.

У технологічній ярмарці взяли участь понад 70 представників навчальних та наукових закладів України, Польщі, Угорщини та Румунії,  а також українських компаній (НАК «Нафтогаз України», ПрАТ «Нафтогазвидобування», ТОВ «Геосинтезінженірінг», ДТЕК, ТОВ «Мелітек Україна», ПАТ «Уктрансгаз», ПАТ «Укртранснафта» тощо). 

Технологічна ярмарка відбувалась в рамках 4-ої міжнародної науково-технічної конференції «Нафтогазова енергетика – 2015». Представник проекту, координатор команди зі Словаччини проф.Наташа Урбанчікова з Технічного університету Кошице виступила із доповідю на пленарному засіданні з досвідом Технопарку Кошице в сфері інноваційного розвитку регіону. Доповідь викликала значний інтерес всіх учасників конференції та представників ЗМІ. 

Загальною метою проекту є посилення трансферу технолоій у транскордонному регіоні Угорщини-Словаччини-Румунії-України та забезпечення того, що партнерські університети будуть в стані запропонувати нові технології на змінні потреби регіональних підприємств. Конкретною метою проекту є створення інноваційної міжуніверситетської мережі у партнерських угорських, словацьких, румунських та українських університетах з метою встановлення ефективної системи партнерства з регіональними підприємствами та почати трансфер університетських технологій на ринок до кінця 2015 року. 

Відео з сюжетами про подію 

 https://www.youtube.com/watch?v=yWYoAudkSi8

 

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?