12 вересня 2017 року в Науковому містечку «Нова Енергія» ІФНТУНГ вп’яте стартувала програма перепідготовки військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей у рамках міжнародного проекту «Україна – Норвегія», що фінансується Королівством Норвегія, і вже кілька років поспіль за різними спеціальностями проходить в ІФНТУНГ на базі кафедри “Енергетичного менеджменту і технічної діагностики” за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) та ГО “БРІТ”.
Цього разу слухачам запропоновано розраховану на 500 годин програму «Підприємництво для сталого розвитку», метою якої є підготовка успішних підприємців для сталого економічного розвитку. Під час професійної перепідготовки основна увага буде спрямована на виконання окремого проекту. Кожен з 30 учасників працюватиме над індивідуальним проектом (бізнес ідеєю). В процесі навчання зі слухачами проводитимуть заняття досвідчені викладачі-практики, психологи, представники центру зайнятості. Заплановані ознайомчі візити на підприємства. Кожен слухач матиме розроблений бізнес-план та необхідні знання для реалізації індивідуального проекту на практиці та ведення підприємницької діяльності, а також отримає допомогу при працевлаштуванні.
Як зазначив керівник проекту в університеті, директор НДІ НГЕіЕ, проф. Карпаш М.О, програма в умовах сучасної України є надзвичайно важливою, оскільки допомагає військовим віднайти себе у цивільному житті. Зі слухачами працюють професійні психологи й експерти з працевлаштування. Сьогодні вже можна говорити про кілька успішних стартів колишніх слухачів попередніх програм, які започаткували власну справу або реалізували власний проект.
Відкриваючи черговий етап програми, проректор з наукової роботи, проф. Карпаш О. М. наголосив на вагомості ролі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в реалізації українсько-норвезького проекту, побажав слухачам успіхів у навчанні та самореалізації та запросив їх активно долучитись до святкування 50-літнього ювілею університету.
Присутні мали нагоду подивитись фільм про Норвегію. Керівник проекту коротко презентував успішний досвід співпраці ІФНТУНГ з норвезькими освітніми, промисловими і громадськими організаціями.
Опісля слухачі познайомились з викладачами, які їх навчатимуть, здійснили екскурсію навчальними аудиторіями.
Детальна інформація про програму перепідготовки за телефоном +380950940053 к.т.н, асист. Попович О.В.