10 листопада, у Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку на Кафедра енергетичного менеджменту і технічної діагностики відбулося публічне представлення нової бакалаврської програми «Інженерія відновлюваної енергетики», яка реалізується за підтримки USAID Проєкт Енергетичної Безпеки.
Звертаючись до студентів ректор Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, академік НАН України Євстахій Крижанівський підкреслив: «За останні сто років кількість населення Землі зросла вчетверо, а споживання енергії на душу населення зросло в тридцять разів. Причому це енергія переважно з вуглецевих джерел. Сьогодні ми ведемо мову про прогресивний поступ без шкоди для наступних поколінь, тому прагнемо декарбонізації, а з цією метою – заміни джерел енергії на відновлювані. Цією програмою ми розпочинаємо підготовку фахівців у даній сфері».
Тенденція підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії спонукає до впроваджень нових технологій та зростанню попиту на нове кадрове забезпечення.
У вересні 2020 року навчання вже розпочали шість студентів, які були відібрані з-поміж 22 претендентів. Деякі серед них склали ЗНО з найвищим балом – 200.
Спільно з USAID Проєкт Енергетичної Безпеки сподіваємось, що кількість бажаючих вступити на перспективну спеціальність тільки зростатиме
В рамках презентації освітньої програми, учасникам було продемонстровано нове устаткування, яке стало можливим завдяки USAID Проєкт Енергетичної Безпеки: комп‘ютерний клас зі спеціалізованим ліцензійним програмним забезпеченням, а також повнорозмірні навчальні стенди. Дані стенди відтворюють повноцінні системи відновлюваної енергетики, а саме: “Автономна сонячна електростанція” (виконується повністю на компонентах голандської компанії Victron energy), “Геліоколекторна станція” (на базі геліоколектрів вакуумованих трубчастих з тепловою трубкою) і “автономна вітроелектростанція”.
Презентуючи обладнану університетську аудиторію, доцент Андрій Яворський підкреслив: «Для більшості українських університетів проблемою є технічне забезпечення освітніх програм. А оскільки ми вибрали наймодернішу програму, яка стосується відновлюваної енергетики, то й її технічне забезпечення, відповідно, має бути наймодернішим. Як на наші реалії, ми отримали просто «цукерку», яку ми будемо активно використовувати, щоб створити нашим студентам можливості для навчання, конкурентні із західними університетами». Усе обладнання забезпечать гідну практичну підготовку для студентів освітньої програми Інженерія відновлюваної енергетики. Адже нова бакалаврська програма немає аналогів в Україні, а практика — це понад 60% отримання професійних навичок.