Для представників місцевих громад, які відповідають за енергоефективність, а також для керівників комунальних закладів було проведено семінар «Енергоефективність, енергобезпека та енергоефективні рішення в комунальних закладах територіальних громад» . Захід відбувся в Коршівській громаді на базі Коршівського Професійного Аграрного Ліцею на запрошення Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття (Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття)

Ділився досвідом з представниками громад і презентував різноманітні рішення підвищення рівня енергетичної ефективності громадських будівель експерт з енергетичної ефективності, доцент кафедри Андрій Яворський. Окремо для широкого загалу було презентовано принципи побудови та досвід використання пілотної системи моніторингу енергетичних ресурсів для громадської будівлі, яка розгорнута в навчальному корпусі №9 ІФНТУНГ і успішно функціонує понад два роки.

Особливою родзинкою даного заходу стали відвідини Коршівської пекарні, де на практиці реалізуються заходи з енергозаощадження та використання відновлюваних джерел енергії. Зокрема, використання паливної гранули замість природного газу у процесах випікання хліба та забезпечення теплом виробничих та офісних будівель. Така зміна палива дозволяє зменшити вартість теплової енергії в 1,5 рази. Коршівська пекарня також застосовує геліоколекторну станцію для підготовки гарячої води. З цікавих кейсів – використання скидного гарячого повітря з виробничих приміщень для опалювання гаражних боксів та пожежного депо.

Велика подяка Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, Коршівській громаді та Коршівському Професійному аграрному ліцею за можливість доносити до представників місцевих громад Прикарпаття знання в сфері енергетичної ефективності та ділитись відповідним досвідом.

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?