В рамках проекту TEMPUS 543966 «HIGHER ENGINEERING TRAINING FOR ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE INDUSTRIAL DEVELOPMENT (HETES)» в Університет міста Гранада (Іспанія) з 24 по 28 березня 2014 р. відбувся навчальний візит представників українських університетів,

які є учасниками проекту (Національна металургійна академія України (Дніпропетровськ), Донецький національний технічний університет, Севастопольський національний технічний університет, Криворізький національний університет, ІФНТУНГ).

Мета навчального візиту полягала у вивченні досвіду ЄС (на прикладі університету міста Гренада) у модернізації вищої інженерної освіти
до вимог сталого розвитку з особливою увагою на такі питання, як зміст
навчальних програм, підходи до визначення навичок і результатів навчання, методів навчання. Українським представникам було продемонстровано впровадження питань сталого розвитку в диспліни які входять до програми підготовки магістрів з інженерних спеціальностей (наприклад – фізика навколишнього середовища). Також було продемонстровано іспанський досвід впровадження питань сталого розвитку в політику університету (сталий розвиток кампусів) і національну стратегію наукових досліджень.

Надзвичайно велике зацікавлення викликало демонстрація реальних прикладів впровадження вимог сталого розвитку для наукових розробок. Зокрема, іспанськими колегами було продемонстровано інноваційну систему освітлення автомобільних тунелів за допомогою природного світла (яке збирається за допомогою геліоконцентраторів на поверхні і передається по спеціальним світловим каналам до розсіювачів всередині споруди. На освітлення одного автомобільного тунелю в Іспанії витрачається в середньому 1 мільйон євро щороку. Зв’язок даної розробки з вимогами сталого розвитку полягає в тому, що забезпечується заощадження електроенергії, застосування матеріалів, які дозволяють зберігати ресурси і енергію при виготовленні і створюються комфортні умови для водія у випадку освітлення тунелю природнім світлом.

Від ІФНТУНГ участь в зустрічі взяли доц. каф. ТДМ Яворський А.В., і проф. зав. каф. ММІ Олійник А.П.

 

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?