У період з 7 по 13 червня 2015 року на базі Католицького університету Льовена (м. Гент, Бельгія) відбулась чергова сесія навчальних візитів в рамках проекту TEMPUS 543966 «Вища інженерна освіта для екологічно усталеного промислового розвитку»  «HIGHER ENGINEERING TRAINING FOR ENVIRONMENTALLY SUSTAINABLE INDUSTRIAL DEVELOPMENT (HETES)».

Програма навчального візиту була спрямована на вивчення практичних засад, які забезпечують різноманітні галузі промисловості і суспільного життя. Католицький університет Льовена один з найстаріших навчальних закладів Європи (заснований 1425 р. папою римським Мартином V) і забезпечує підготовку фахівців для усіх галузей промисловості Бельгії. Наукові дослідження, які проводяться в університеті, вирізняються в основному прикладним характером. Для прикладу, на дослідження університету в сфері харчових технологій тільки компаніями з випуску пива надається 2 млн. євро щороку.  Надзвичайно велика кількість наукових проектів університету пов’язана з питаннями енергозаощадження, відновної енергетики та охорони навколишнього середовища, що є основою сталого розвитку.

 

Представникам українських університетів було продемонстровано бельгійськими колегами чимало новітніх технологій, серед яких: Profinet і Profienergy – мережа управління автоматичними лініями (зокрема для автомобілебудівної промисловості) з функцією заощадження енергії під час простою обладнання; технології проектування і підбору енергоефективного світлодіодного освітлення «Green Light Flanders»; створення компактних зарядних станцій електроавтомобілів для приватних господарств; енергоефективні технології очистки води з застосуванням іонобарьєрних технологій. Багаторічні дослідження, які проведені бельгійськими вченими вказують на не зовсім позитивні сторони використання біопалива, згідно з цим біопаливо в ланцюжку первинний енергоресурс-паливо-споживання  дає більший еквівалент викиду СО2 і створює більші екологічні ризики ніж паливо отримане з нафти. Вчені  Католицький університет Льовена застерігають від необдуманого використання біопалива і заміщення харчових культур технічними для виробництва палива. Надзвичайно велику зацікавленість викликала концепція «пасивного» будинку, який розробляється бельгійськими вченими. Зокрема з використанням новітніх та екологічно безпечних теплоізоляційних матеріалів (наприклад деревинна вата) і технологій використання енергії (наприклад адіабатичне охолодження) на території університету споруджено навчальний корпус майбутнього. Створений прототип дозволить виробити конструктивні енергоощадні рішення для нових будівель навчальних закладів Бельгії. 

Українські партнери на координаційній зустрічі крім ІФНТУНГ, були представлені Національною металургійною академією України та Криворізьким національним університетом. На жаль, представники Донецького національного технічного університету участі в семінарі не взяли. Севастопольський національний технічний університет, згідно рішення Європейської Комісії, вилучений з партерів проекту.

Від ІФНТУНГ участь в заході взяли доценти кафедри Енергетичного менеджменту і технічної діагностики Яворський А.В. і Тацакович Н.Л.

 

 

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?