З 1 по 3 грудня 2014 року в в м.Тріест (Італія) проводився семінар

по проекту 609570 “Building a more effective pathway leading from research to innovation through cooperation between the European Union and Eastern Partnership countries in the field of energy efficiency” (INNOVAER-EAST  http://www.innovereast.eu/) (Побудова більш ефективного шляху від досліджень до інновацій через співпрацю між країна ЄС та Східного Партнерства у сфері енергоефективності). Національним партнером у виконанні даного проекту є ІФНТУНГ. Роботу семінару було націлено на погодження концепції національних досліджень по напрямку впровадження інноваційних рішень в сфері енергоефективності.  Від ІФНТУНГ у роботі семінару доценти кафедри ТДМ Тацакович Н.Л. і Яворський А.В.

Даний семінар проводився на базі наукового парку AREA (італійський партнер проекту), який заснований в 1982 році з метою надати зв’язок між бізнес-спільнотою та численними високорозвиненими міжнародними науковими установами в Трієсті. Зараз це найбільш важливий багатогалузевий науковий парк в Італії і один з передових в Європі. Тут стимулюються маленькі і середні компанії, що вступають в дослідницькі контракти з науковим парком AREA. Вони можуть стимулюватися безпосередньо (внесок на покриття вартості, внесок у статутний капітал або цілеспрямовані платежі) або в інших формах підтримки (купівля робочих інструментів, товариство, сприяння і консультації). Дослідні лабораторії, метою яких є просування промисловості в технологічно передові сектори зі значною і висококваліфікованої робочої силою, що планують влаштуватися в науковому парку AREA, можуть також отримати доступ до фінансування, що надається автономним регіоном Фріулі-Венеція-Джулія.

Учасникам семінару були презентовані розробки наукового парку AREA в сфері енергоефективності – застосування сонячних колекторів для потреб охолодження і кондиціювання, технологія виробництва електроенергії на мікрогазотурбінних електростанціях шляхом спалювання біогазу і газу із сміттєвих полігонів, підбір найбільш оптимальних конструкцій для мережевих сонячних електростанцій. Особливе зацікавлення у учасників семінару викликала презентація унікального і масштабного наукового об’єкту – синхротону ELLETRA. Потужне монохроматичне рентгенівське випромінювання, яке  отримується в даному синхротроні, використовується міжнародною командою науковців для вирішення прикладних і академічних задач в рентгеноструктурному аналізі, для літографії в мікроелектроніці тощо.

 

©2023 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?