З перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України колектив кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики активно займається волонтерством. Серед останніх розробок, яку створили на потреби ЗСУ – потужна зарядна станція на сонячних панелях, яка може живити пристрої, яким треба 220 V.

«Окрім класичної допомоги, ми долучилися до надзвичайно важливої справи, а саме – створення мобільних станцій живлення для ЗСУ на сонячних батареях, адже хто, як не ми, краще розбирається у сонячній енергетиці в ІФНТУНГ, – розповідає один із розробників – доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики Андрій Яворський. – Цю станцію, яка може живити пристрої, яким треба 220 V та інші (їх уже предано п’ять), які працюють у військових підрозділах на лінії фронту, ми сконструювали та зібрали втрьох – разом із колегами проректором університету, професором Максимом Карпашем та доцентом кафедри Любомиром Жовтулею».

Загалом зарядні станції фахівці розробляють для ЗСУ ще з перших днів повномасштабної війни. «Спочатку робили простіші – щоб мобільні пристрої зарядити, потім розробили станцію з акумулятором, а згодом отримали запит на створення пристрою, від якого можна живитися на 220 V. Вирішили, що варто зробити його на сонячних батареях. Справа в тому, що Starlink вимагає багато енергіїі, і щоб підтримувати зв’язок, військовим доводилося вмикати генератори, а це дим і тепло – генератор видно в тепловізор, відповідно було потрібне додаткове маскування. Наша зарядна станція не потребує маскування, сонячні панелі не проглядаються. Вона може ефективно працювати на розсіяному світлі. І ще десь півтори години тримає в темноті», – розповідає проректор Максим Карпаш.

Щоби розробити і змонтувати станцію, вдалися по допомогу до шведських партнерів – отримали ґрант, а також ще збирали пожертви.

Загалом науковці вже створили три моделі зарядних станцій для потреб військових:

1) мобільна станція без інвертора для зарядки гаджетів та освітлення;

2) мобільна станція з інвертором для зарядки техніки, що живиться від 220 V у мережі змінного струму (наприклад Starlink);

3) мобільна суперполегшена модель станції для піших переміщень (за наявності сонця дозволяє заряджати павербанки, мобільні телефони та ін.).

Як працює зарядна станція на сонячних панелях і в чому її переваги на фронті у відеосюжеті:

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?