Кафедра енергетичного менеджменту і технічної діагностики фахово займається питанням проектування, спорудження та введення в дію сонячних електростанцій (СЕС) невеликої потужності  (до 30 кВт). Також надає консультаційний супровід, щодо вибору якісних комплектуючих СЕС, відповідальних та фахових інсталяторів та підключення даних СЕС до «зеленого тарифу».

Як приклад діяльності кафедри в напрямку відновлюваної енергетики, в рамках проекту «Впровадження рішень з використанням поновлювальних джерел енергії і покращення енергоефективності в Тлумацькому районі», який фінансується урядом Польщі, на будівлі Тлумацької райдержадміністрації у 2015 р. встановлено дослідно-демонстраційну установку «Мережева сонячна електростанція». Дослідно-демонстраційна установка повністю відтворює мережеву сонячну електростанцію, як найбільш ефективний спосіб перетворення сонячної енергії в електричну. Вироблена фотоелектричними батареями електроенергія через мережевий інвертор скидається в електромережу будівлі, зменшуючи споживання мережевої електроенергії.  Сумарна обрана потужність для сонячних фотоелектричних батарей складає 1000 Вт.

Фотоелектричні панелі  розміщені на південній стороні будівлі, під оптимальним кутом (для м. Тлумач) і на оптимальній висоті доступній для огляду і обслуговування. В якості мережевого інвертора застосовано новітню модель Sunny Boy 1.5 німецької компанії SMA Solar Technology AG, (www.sma.de), який був вперше інстальований на теренах України. Проектування і монтаж установки проведено фахівцями кафедри ЕМ і ТД.

 

Дослідно-демонстраційна мережева сонячна електростанція розміщена на будівлі Тлумацької РДА

 

Монтаж дослідно-демонстраційної мережевої сонячної електростанції

 

Кількість виробленої електроенергії і стан роботи мережевого інвертора СЕС доступні для моніторингу on-line. Мережевий інвертор СЕС який обладнаний wi-fi модулем і внутрішнім веб-сервером для дистанційної передачі даних. Для on-line моніторингу дослідно-демонстраційної мереженої сонячної електростанції (м. Тлумач) скористайтесь QR-кодом:

 

Або прямим посиланням:

https://www.sunnyportal.com/Templates/PublicPage.aspx?page=0fa455f6-64b8-4475-b66e-b01cb5a0836d

Віддалений моніторинг СЕС дозволяє отримати дані, щодо роботи станції за різних метеоумов та в умовах різної інсоляції. Такі дані дозволяють оцінити зокрема негативний вплив нагріву фотоелектричних батарей впродовж сонячного дня на величину генерації СЕС.

 

а)                                                                                                       б)                                                                                                      в)

Зміна пікової потужності дослідно-демонстраційної СЕС (Тлумацька РДА) пов’язана з зміною температури (нагрів) поверхні фотоелектричних батарей:

а) 960 Вт;  б) 870 Вт; в) 760 Вт

Аналіз річної генерації дослідно-демонстраційної СЕС  протягом 5-ти років досліджень дозволяє найточніше прогнозувати локальну річну генерацію в районі м. Тлумач і оцінювати економічну доцільність спорудження СЕС.

 

Характер річної генерації дослідно-демонстраційної СЕС протягом 2016-2020 рр

 

Приєднуйтесь до наших освітніх програм («Інженерія відновлюваної енергетики» і «Енергетичний менеджмент») та навчайтесь в комфортних умовах, з новітнім обладнанням та досвідченими фахівцями !!!

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?