Якісна інженерна освіта неможлива без сучасної лабораторно-практичної бази, яка на 100% забезпечує навчальний процес. Кафедра «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики» (ЕМ і ТД) має надзвичайно потужну і сучасну навчальну базу, ми нічого не показуємо «на пальцях»!!! До прикладу, для демонстрації можливостей сонячної енергетики на даху навчальної будівлі в якому розміщена кафедра змонтовано масив з 6-ти фотоелектричних панелей монокристалічного типу загальною потужністю 1,5 кВт. Фотоелектричні панелі потужністю 250 Вт виробництва компанії Eurener (Іспанія, http://eurenergroup.com/) зорієнтовані на південь під кутом 35˚ до горизонту і змонтовані на даху за допомогою кріплення Walraven BIS Solar Fixing System (Голандія, https://www.walraven.com).

Масив з 6-ти фотоелектричних панелей монокристалічного типу загальною потужністю 1,5 кВт на даху навчальної будівлі в якому розміщена кафедра «Енергетичного менеджменту і технічної діагностики»

 Для забезпечення перетворення енергії з фотоелектричних панелей в енергію, яка подається в електромережу будівлі ІФНТУНГ, використовується однофазний мережевий (on-grid) інвертор SMA SUNNY BOY-1,5 (SMA Solar Technology AG, Німеччина, www.sma.de).

Мережевий однофазний інвертор дахової навчальної мережевої сонячної електростанції

 Наведене поєднання обладнання реалізує повноцінну мережеву сонячну електростанцію, мережевий інвертор встановлюється на спеціалізованому стенді відповідно для огляду і проведення необхідних досліджень. Мережевий інвертор SMA SUNNY BOY-1,5 обладнаний wi-fi модулем і внутрішнім веб-сервером для дистанційної передачі даних і моніторингу роботи демонстраційної мережевої сонячної електростанції. Для демонстрації двонаправленого обліку (споживання/генерація) на стенді змонтований «розумний» лічильник SDM220.

Реалізація системи моніторингу роботи  дахової навчальної мережевої сонячної електростанції

Для отримання регіональних метео даних і в першу чергу для визначення рівня регіональної інсоляції (потужності сонячного випромінювання) використовується професійна компактна метеостанція WS301-UMB виробництва компанії G. Lufft Mess- und Regeltechnik GmbH (Німеччина, https://www.lufft.com). Дана метеостанція для вимірювання потужності сонячного випромінювання включає в себе прецизійний ширококутний піранометр CMP3 компанії Kipp & Zonen (Голандія, http://www.kippzonen.com). Крім визначення величини потужності сонячного випромінювання дана метеостанція в режимі реального часу дозволяє отримати значення температури і відносної вологості повітря та значення атмосферного тиску.

Отримання регіональних метео даних за допомогою професійної компактної метеостанції

Все вище наведене обладнання широко використовується нашими студентами для проведення лабораторних занять і наукових досліджень.

Організаційно-технічну допомогу у створенні лабораторії “Відновлюваної енергетики” каф. ЕМ і ТД надала компанія УТЕМ СОЛАР (https://utem.org.ua). УТЕМ СОЛАР – одна з провідних компаній в сегменті проектування, спорудження та постачання високоякісного обладнання для сонячних електростанцій.

Приєднуйтесь до наших освітніх програм («Інженерія відновлюваної енергетики» і «Енергетичний менеджмент») та навчайтесь в комфортних умовах, з новітнім обладнанням та досвідченими фахівцями !!!

 

 

 

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?