Пріоритетною ціллю військових дій проти нашої держави росія обрала цілеспрямоване знищення об’єктів критичної інфраструктури, насамперед енергетичної: ракетні удари по ТЕС та ТЕЦ, пошкодження трансформаторів і ліній електропередач, обстріли атомних станцій тощо. Ці атаки країни-агресорки мають тяжкі наслідки як для цивільних, будинки яких залишаються відключеними від електрики, системи тепло- та водопостачання, так і для наших захисників. Саме тому автономність й енергонезалежність стали не мрією, а необхідністю, особливо в зоні активних бойових дій.

У відповідь на виклики війни на кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики почали розробляти різні типи зарядних станцій на сонячних панелях для потреб ЗСУ та цивільних, які перебувають зараз у гарячих точках України в надзвичайно складних побутових умовах. Спочатку створювали простіші варіанти, від яких можна було заряджати мобільні телефони, але пізніше вирішили зробити станції з акумуляторами. Зараз у доробку фахівців три моделі зарядних станцій: мобільна станція без інвертора для зарядки гаджетів та освітлення; мобільна станція з інвертором для зарядки техніки, що живиться від 220 V у мережі змінного струму (наприклад Starlink); мобільна суперполегшена модель станції для піших переміщень (за наявності сонця дозволяє заряджати павербанки, мобільні телефони та ін.).

Запитів на такі станції поступає дуже багато, а схвальні відгуки наших захисників показали, що така річ надзвичайно важлива й потрібна, адже допомагає підтримувати зв’язок в охоплених війною регіонах, а за потреби – забезпечувати освітлення. З початку повномасштабної війни фахівцям вдалося виготовити та передати на потреби ЗСУ і цивільних, що опинилися в прифронтових зонах, 28 станцій різного типу.

Такий вагомий внесок у нашу перемогу став можливий завдяки українсько-швейцарському фонду Ukrainehilfe GR, що профінансував виготовлення станції для цивільних, Проєкту енергетичної безпеки USAID, в межах якого на кафедрі створено інфраструктуру з монтажу та налаштування обладнання і систем сонячних електростанцій, а також волонтерам і благодійникам, які усвідомлюють, що зараз наша спільна праця стала спільною боротьбою проти ворога.

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?