Професійна підготовка та атестація фахівців здійснюється при Центрі сталого розвитку на базі кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ відповідно до статті 9 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», Постанови КМУ від 26 липня 2018 р. №605 «Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем» (далі «Порядок атестації») і Угоди між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.

Підготовка та атестація фахівців здійснюється за оновленою національною програмою підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності, яку за дорученням Уряду Німеччини та Мінрегіону України, розробило та розгорнуло Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Ключовим елементом цієї програми є вищі освітні заклади.

Наказ про затвердження складу атестаційної комісії

Положення про атестаційну комісію 

Навчальна програма 

Зразки тестових та ситуаційних завдань

Результати кваліфікаційних іспитів

Заява на атестацію

Кваліфікаційний атестат

Для проходження професійної атестації необхідно подати атестаційній комісії заяву на проведення професійної атестації у сфері забезпечення енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель за формою.

До заяви додаються:

– копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку у паспорті);

– копія документа про фахову (відповідну) вищу освіту (диплом та додаток до нього);

– копія трудової книжки;

– стислий звіт про професійну діяльність та інші досягнення кандидата у довільній формі;

– інші документи (за бажанням кандидата), що підтверджують його професійну спеціалізацію, рівень кваліфікації та знань (зокрема, державні нагороди, звання, дипломи конкурсів у сфері енергетичної ефективності будівель, документи про наукові досягнення, відгуки від замовників робіт у сфері енергетичної ефективності будівель).

Інформаційна довідка:

У вересні 2019 року, Уряд України, за підтримки міжнародних партнерів, а саме ЄС та Уряду Німеччини, запустили Фонд енергоефективності. Метою Фонду є підвищення енергоефективності житлового сектору України шляхом надання безповоротної фінансової допомоги для впровадження комплексних проектів з термомодернізації багатоквартирних житлових будинків. За дорученням Уряду Німеччини та Мінрегіону України, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) розробив та розгорнув національну програму підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності. Ключовим елементом цієї програми є вищі освітні заклади. Протягом 2019 року, майже 100 викладачів з більше 30 ВОЗ пройшли інтенсивний 9-дн. курс для тренерів. Після цього, викладачі ВОЗ які пройшли у курс для тренерів, починають навчання всіх бажаючих на курсах з підвищення кваліфікації на базі своїх ВОЗ. Метою співробітництва GIZ та ВОЗ у сфері підготовки енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності є:

–     Посилення існуючих навчальних підходів у ЗВО;

–      Запровадження ринку послуг з енергоаудиту для ОСББ, які подають заявки на фінансування з Фонду енергоефективності;

–      Забезпечення подальшого розгортання сталої навчальної програми у ЗВО;

–      Посилення інституційної спроможності українських ЗВО.

 

Контакти:

Голова атестаційної комісії:

Карпаш Максим Олегович – проректор з науково-педагогічної роботи, д.т.н., професор

E-mail: mkarpash@hotmail.com

Тел.: (+380) 342-54-74-30

Секретар атестаційної комісії:

Ващишак Ірина Романівна – доцент кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, к.т.н., доцент

e-mail: savchyn.ira@gmail.com

tел. (+380) 342-50-47-08, (+380) 342-50-66-11

tел. (067) 250-03-54

Адреса: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15, корпус 9, каб.9203.

 

Корисні посилання:

Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем 

Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» 

ІФНТУНГ один із перших ЗВО розпочав професійну атестацію енергоаудиторів

За підтримки Уряду Німеччини та GIZ ІФНТУНГ розпочинає підготовку високопрофесійних енергоаудиторів 

Кадровий бум на ринку енергоаудиту

©2024 КАФЕДРА ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ТЕХНІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Івано-Франківський Національний Технічний Університет Нафти і Газу

вул. Карпатська, 15, 76019 Україна.   КОНТАКТИ: +38 (0347) 50 47 08   e-mail: tdm@nung.edu.ua

Log in with your credentials

Forgot your details?